Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Працівники проти приватизації Житнього і Володимирського ринків Києва

Posted by admin на Лютий 16, 2010

Орендарі і працівники Житнього і Володимирського ринків столиці України – представники незалежної профспілки орендарів “Захист праці”, 25 лютого, під час роботи чергової сесії Київради, проведуть акцію протесту проти приватизації цих об’єктів комунальної власності. Про це заявили сьогодні учасники засідання “круглого столу” на тему: “Приватизація комунальних ринків м.Києва та її наслідки для киян”, що відбувся в УКРІНФОРМі.

Голова незалежної профспілки орендарів “Захист праці” Олег Верник нагадав, що київські власті планують продати на аукціоні будівлі Житнього ринку по вулиці Верхній Вал, 16, і Володимирського ринку по вулиці Горького (Антоновича), 115. Про це говориться у рішенні Київради від 29 жовтня 2009 N 541/2610 “Про внесення змін до рішення Київради від 08.02.2007 N 62/723 “Про Програму приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва на 2007-2010 роки”, опублікованому на офіційному сайті Київської міської держадміністрації лише наприкінці січня 2010 року.

“Це рішення про приватизацію цих об’єктів за такими адресами було прийняте з голосу депутата від Блоку Черновецького. Причому, коли внесли цю резолюцію, самі депутати не зрозуміли, за що вони віддавали свої голоси. Ніхто не акцентував уваги на тому, що це Житній ринок. Просто було названо адреси: вул. Верхній Вал, 16 і вулиця Горького, 115. Може так статися, що на місці комунальних ринків з’являться дорогі бутіки або торговельно-розважальний центр, як це сталося раніше з приватизованими гастрономами у центрі міста”, – підкреслив Олег Верник.

Підприємці, які працюють на цих ринках, різко негативно віднеслися до такої перспективи: вони можуть втратити робочі місця, а прості кияни, у свою чергу, залишаться без цих ринків. “4 лютого 2010 року представники нашої незалежної профспілки орендарів провели на території Житнього ринку акцію протесту проти приватизації приміщення і прийняли звернення скасувати рішення Київради про приватизацію Житнього ринку. Було сказано рішуче “Ні” приватизації комунальних підприємств Києва. Вже зібрано не менше 1000 підписів працівників ринку, жителів столиці під відозвою призупинити приватизацію Житнього ринку. Попереду у нас вперта боротьба за свої права і права киян. Від свого ми не відступимося”, – додав голова незалежної профспілки орендарів “Захист праці” Олег Верник.

Заступник голови первинної організації профспілки “Захист праці” на Житньому ринку м.Києва Володимир Погиба назвав пропоновану Київрадою приватизацію ринку просто вбивчою для працівників і орендарів цього комунального підприємства.

У свою чергу глава профспілки працівників Володимирського ринку Ігор Трофимов заявив, що “колектив комунального ринку налаштований рішуче відстояти свій ринок, на якому багато хто вже працює не один десяток років, годують свої сім’ї, дають можливість киянам купувати продукти й інші товари за порівняно недорогими цінами. Ми також вийдемо 25 лютого з акцією протесту, пікетування під стіни будівлі Київради і міськадміністрації”.

Депутат Київміськради (Блок Кличка) Наталія Новак звернула увагу, що під час розгляду питань приватизації комунального майна столиці, на засіданнях Київради найчастіше не надається чітке економічне обгрунтування приватизації таких об’єктів. “У результаті приватизації таких об’єктів, як Житній, Володимирський ринки, раніше Сінний ринок (уже знищений), місту завдається значного збитку: міський бюджет недоотримує надходжень від діяльності таких підприємств, завдається великого удару малому і середньому бізнесу, представники якого працюють на ринках. Блок Кличка у Київраді підготував на розгляд сесії проект постанови, що скасовує попереднє рішення про приватизацію Житнього і Володимирського ринків. Боротьба буде непростою, проте киянам сьогодні потрібно виступити разом за відстоювання своїх прав і розраховувати у цій боротьбі лише на самих себе. На жаль, місцева влада не на їхньому боці”, – констатувала депутат міськради.

“Згідно дослідженням, сьогодні 37,5% киян купують різні товари саме на зональних ринках міста, особливо це спостерігається у нинішній кризисний час . Ринок для найменш забезпечених киян і гостей столиці – чи не єдине місце, де можна купити порівняно недорогі і свіжі сільгосппродукти і продукти харчування. Крім того, ринки дають роботу сотням людей, довкола ринків “годується” навколориночна торгівля. Ринки дають стабільні надходження до бюджету міста”, – відзначив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Орендарі і працівники Житнього і Володимирського ринків столиці України – представники незалежної профспілки орендарів “Захист праці”, фахівці твердо впевнені, що у кожному районі столиці мають бути ринки. Володимирський і Житній ринки мають залишатися і працювати на благо міста, киян і гостей столиці.

За матеріалами: УКРІНФОРМ

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: