Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

25 лютого противники противатизації вийдуть під КМДА

Posted by admin на Лютий 23, 2010

25 лютого об 11 : 30 під будівлею КМДА відбудеться акція противників приватизації Житнього і Володимирського ринків. Профспілки ринків добилися того, що прокуратура опротестувала і призупинила рішення про приватизацію. Щоб остаточно скасувати акт, працівники повинні вплинути на хід сесії 25 лютого, на якій розглядатиметься питання про правомірність приватизації комунальних об’єктів. Під стінами Київради буде розіграно театралізований перформанс – влаштовано стихійний ринок. Організатор – створена 9 лютого під час акції на Житньому ринку Коаліція проти приватизації комунальних об’єктів, до якої входить профспілка “Захист Праці”. Коаліцію підтримала студентська профспілка “Пряма дія” та ліві соціальні активісти, депутати районних та міської рад. Профспілки ринків закликали припинити торгівлю у цей день, а також запрошують до участі в акції усіх киян, які не хочуть миритися з режимом прихватизаторів на чолі з Чорновецьким.

Нагадаємо, що рішення про приватизацію ринку було прийнято Київрадою 29 січня 2009 року. Наступного ж дня о 5 ранку було вчинено спробу підпалу ринку, про що повідомляє осередок профспілки. 4 лютого вібулися відкриті збори-мітинг профспілки, на яких було вирішено рішуче протидіяти спробам приватизації ринку. Для цього було запропоновано закликати до солідарності працівників інших ринків. 9 лютого збори “Захисту праці” відвідали та висловили свою підтимку і готовність до солідарних дій студенти з профспілки “Пряма дія”, депутат Київради Віталій Кличко. 18 лютого подібні збори відвідали депутати та їх помічникі інших блоків. Вони завірили, що їхні фракції 25 лютого виступлять проти приватизації.

Відділення профспілки “Захист праці” на Житньому ринку об’єднує самозайнятих та орендарів. Трудящі ринку не мають оплачуваних відпусток, фіксованої зарплати та інших гарантій, якими номінально забезпечені наймані працівники інших сфер. Саме тому самозайняті вимушені були об’єднатися у профспілку, щоб систематично та легально відстоювати свою трудові права. Профспілка вже має прецеденти перемог на ринку у частині покращення побутових умов.

У той же час під стінами КМДА відбуватиметься інша акція проти приватизації суспільного простору – проти вирубки скверу біля метро “Дарниця” та незаконної забудови біля Софії Київської (вул. Гончара 17-23). Схоже, дії київської влади об’єднали проти неї критичну кількість громадян.

Контакт:

Олег Верник (“Захист Праці”) 8-050-358-71-48

Андрій Мовчан (“Пряма Дія”) 8-063-478-41-85

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: