Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Олег Верник: 1000 осіб ЗАХИСТИЛИ своє право на ПРАЦЮ!

Posted by admin на Березень 2, 2010

У вівторок 2 березня було скасовано рішення про приватизацію Житнього і Володимирського ринків, що дозволило зберегти близько тисячі робочих місць і товари за доступними цінами для киян. Дана акція стала безпрецедентною спільною перемогою незалежного профспілкового руху і непарламентських лівих. Практично всі члени профспілок Житнього та Володимирського ринків (близько 1000) пікетували столичну Київську міську раду і Адміністрацію президента України. Організатором акції виступила незалежна профспілка “Захист Праці”, до якої входять працівники. До заходу долучилися студентська профспілка “Пряма Дія” та активісти лівого руху. До пікетувальників вийшла Марина Ставнійчук – заступник голови Адміністрації президента. О 17-00 представники розпочали вирішальне пікетування під стінами Київради. На протязі години питання було вирішено повністю на користь народу – 111 із 120 депутатів з усіх (!!!) фракцій проголосували за скасування приватизації. Підтримали рішення навіть представники Блок Леоніда Черновецького, котрий ініціював приватизацію. “Народні обранці” потрапили у безвихідне становище – під натиском мас вони були змушені виконувати визначені законом обов’язки. Це підтверджують слова Секретаря Київради Олеся Довгого: “Рішення приймається з метою зняття соціальної напруги в суспільстві”. Нагадаємо, що представники цього Блоку нав’язували людям іллюзії, що приватизація буде безпечною і не призведе до перепрофілювання площі. Однак кияни пам’ятають приклад Сінного ринку, який було знищено після продажу на аукціоні.

Нажаль, представників профспілок охорона не пропустила усередину сесійної зали. Рішення, прийняте 2 березня 2010 року, містило вимогу прибрати з програми приватизації на 2007-2010 роки обидва ринки, не змінювати профіль цих об’єктів, а також провести на протязі 30 днів комплексну перевірку їх господарської діяльності.

Перемогу сотні кияни відзначили гучним скандуванням гасла “Спасибі профспілкам!”

Варто відзначити, що цього разу в пікетуванні майже не брали участь політичні сили – мобілізація була забезпечена силами профспілок “Захист Праці”, “Пряма Дія” та лівих соціальних активістів. За словами, Олега Верника – Голови ЦК КМПС “Захист Праці”, подія є колосальним кроком уперед, який змусить тисячі людей праці побачити у профспілках реальний інструмент захисту прав.

Нагадаємо, що кампанія проти приватизації Житнього та Володимирського ринків була розпочата 4 лютого 2010 року з акції протесту на Житньому ринку.

Незалежна профспілка “Захист Праці” закликає усіх громадян не миритися з несправедливістю, а переходити у рішучий самоорганізований наступ у боротьбі за свої права!

Солідарність проти влади капіталу!

До нових трудових перемог!

Джерело: “Хроніка самозахисту”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: