Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Резолюція щодо Трудового кодексу (02.05.2010)

Posted by admin на Травень 17, 2010

Резолюція Всеукраїнської конференції “Українські профспілки та трансформація трудового законодавства: шляхи гармонізації соціальних інтересів” (2 травня 2009 року, Київ)

20 травня 2008 року Верховною Радою України прийнято у першому читанні проект нового Трудового кодексу України (законопроект р. № 1108), який має замінити собою нині чинний Кодекс законів про працю України від 10.12.71 № 322-VIII.

10 грудня 2009 року після тривалих дискусій профільний Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці схвалив свої пропозиції стосовно прийняття даного законопроекту у другому читанні та в цілому.

За час роботи над даним проектом, яка фактично розпочалася ще вісім років тому, відбувся значний прогрес у юридичному вдосконаленні його норм та пошуку суспільного компромісу стосовно їхнього змісту.

Разом з тим, в редакції, ухваленій Комітетом у грудні минулого року, даний законопроект продовжує містити цілу низку положень, які несуть загрозу для прав трудівників, суперечать Конституції та міжнародним зобов’язанням України. Однією з причин цього є те, що всупереч Конституції та чинному Регламенту ВР України обговорення проекту ТКУ відбувалось переважно у вузькому експертному колі, а не у формі широкого всенародного обговорення з публікацією проекту в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті “Голос України”, проведення Парламентських Слухань із їх трансляцією по телебаченню тощо.

Зауваження незалежних профспілок та громадських організацій, що не були враховані Комітетом при ухваленні останнього тексту проекту ТКУ, який Комітет пропонує Парламенту прийняти у другому читанні та в цілому, стосуються таких основних питань, як:

1) метод правового регулювання трудових відносин в Україні (проблема т. зв. “нормативних актів роботодавця”);

2) захист заробітної плати;

3) тривалість робочого дня і тижня;

4) порядкок встановлення вини найманого працівника у скоєнні дисциплінарного проступку та завданні матеріальної шкоди роботодавцю;

5) право працівника на недоторканність його особистого життя (зокрема, проблема правового регулювання відео-спостереження на робочих місцях);

6) гарантії прав первинних профспілкових організацій.

В зв’язку з цим, зважаючи на виняткову суспільну значущість даних питань для основоположних життєвих інтересів мільйонів українських громадян, ми, представники профспілкових та інших громадських організацій, які об’єднують різні категорії українських громадян, вважаємо недопустимим прийняття Трудового кодексу України в редакції від 10 грудня 2009 року без внесення змін та уточнень до низки його положень.

Вимагаємо офіційної публікації проекту нового Трудового кодексу України в газеті “Голос України” та проведення з приводу цього законопроекту Парламентських Слухань у Верховній Раді України.

Резолюцію прийнято одноголосно.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: