Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Київ: українські ліві висловили підтримку співвітчизникам-заробітчанам у Польщі (ФОТО)

Posted by admin на Жовтень 25, 2010

22 жовтня ліві активісти і незалежні профспілки провели акцію на підтримку заробітчан-нелегалів у Польщі, серед яких значна частина українців. Акція мала відбутись в один день з протестами під стінами Сейму (парламенту). Правда, через поради з боку організаторів польскої акції, захід пройшов у дещо зміненому форматі. Українських активістів та профспілковців попрохали утриматись поки що від масових акцій протесту. Замість пікетування було передано листа до посольства, адресованого Президента та інших керівників Польщі. Під зверненням підписались незалежна профспілка “Захист Праці”, студентська профспілка “Пряма Дія”, Всеукраїнська профспілка робітників-мігрантів на території України та поза її межами, “Антифашистська Дія України”, “Вільна спілка”. Тим часом з Польщі надходять гарні новини: на акцію протесту у Варшаві відреагували навіть представники парламенту. У разі, якщо питання не буде вирішуватись, соціальні активісти готові відгукнутись на заклик проведення масштабніших акцій. Вони підкреслюють, що готові також стати на захист трудящих інших національностей, залишаючись вірними ідеям класової солідарності.

Нижче наводимо текст звернення.

Ми звертаємось до Вас на підтримку нелегальних імігрантів у Польщі, за право на чесне та гідне життя. Життя без страху депортації, котра призведе їх до бідності, а багатьох – до переслідувань та арештів через їхні переконання. Ми просимо, аби Польща використала здібності і працелюбність своїх гостей, що перебувають на нелегальному положенні. Щоб це відбулося, необхідне прийняття ефективної аболюції, закону по відношенню до нелегальних імігрантів. Дозвольте поїхати без депортації тим, хто хоче поїхати, а залишитися тим, хто хоче залишитися. Це вигідно і для поляків і для іноземців. Це був би приклад справжньої солідарності, якою славиться Польща. Дві попередні аболюції містили вимоги, які унеможливлювали їх використання для 99% нелегальних імігрантів.

Ми знаємо, що знаходитися у Польщі для нелегалів незаконно, але ніхто з них не порушував би закон, якби перед ними не стояв простий вибір: залишитися у Польщі нелегально, або нарікти свої сім`ї на голод. Нелегали відчувають себе співгромадянами Польщі, де багато хто з них вже встиг виховати своїх дітей, у яких немає іншої батьківщини. Багато хто з поляків має дружні стосунки з робітниками-нелегалами, ще більше використовує їхню працю, але до цього часу ніхто не може допомогти їм з базовою задачею – легалізацією перебування. Тому вони не можуть платити податки і просто давати гроші на розвиток країни, в якій вони проживають. Виправити цю ситуацію може тільки нова аболюція.

Незалежні профспілки України, громадські організації та ініціативи просять польський уряд та всіх, від кого це залежить, посприяти легалізації наших співвітчизників та вихідців з інших країн, що перебувають на нелегальному становищі у Польщі.

Незалежна профспілка «Захист праці»
Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»
«Вільна спілка»
«Антифашистська дія»
Всеукраїнська профспілка робітників-мігрантів на території України та за її межами

Джерело тексту і фото: “Хроніка самозахисту”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: