Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

11 ГРУДНЯ – Марш “Анти-Йолка”: проти утиску соціальних і громадянських прав

Posted by admin на Грудень 9, 2010

Ліві активісти і захисники прав людини мають намір замаскувавшись під ялинки вийти на Майдан. У світлі чергового Дня прав людини вони привернуть увагу до того, що права людини брутально нехтуються, а їх залишки розстануть мов новорічний сніг. „У новому році ми ризикуємо позбутися багатьох своїх прав через небезпеку проведення реформ в інтересах капіталістів. Адже тенденція до консолідації режиму посилиться, – повідомляє об’єднаний оргкомітет маршу-флешмобу. – Держава налаштована досить радикально – навіть святковий атрибут – ялинку – вона перетворила на символ свого всевладдя, а в мішку для подарунків має безліч неприємних сюрпризів. Ми закликаємо громадян не втрачати пильності у переддень свят і бути готовими боронити свої права”. Учасники закликають усіх бажаючих підтримати їх, оздобивши свій одяг елементами ялинки (категорично не вітається використання живих дерев). Незвичний формат пояснюється так: Президент Янукович визнав доцільнив звільнити Майдан заради „йолки”, визнавши лише її знаходження на площі легітимним. За допомогою театральних засобів учасники обіцяють проілюструвати відмову держави від своїх соціальних зобов’язань.

Активісти мають на меті привернути увагу до прав, які порушуються сьогодні, а також попередити про найбільш небезпечні кроки влади. „Нас хвилює широке коло негативів – починаючи від соціальної несправедливості й закінчуючи дискримінацією за будь-якою ознакою, – зазначають протестувальники. – Оскільки всі ці негативи породжуються владою великого капіталу”. На думку активістів, проекти Житлового і Трудового кодексів здатні знищити останні прогресивні завоювання СРСР. Залишки соціалістичного законодавства заважають олігархам перетворити народ на цілковитих рабів. Більше того, свободи, обіцяні для дрібних підприємців, будуть знищені 1 січня 2011 року з уведенням нового Податкового кодексу. Отже, нас чекає суспільство супербагатих і супербідних.

Студентам варто побоюватись нової редакції закону „Про вищу освіту” – акт дозволять ректорам підвищувати плату за контрактом щороку, а бюджетні місця передбачені лише для денної форми навчання. Свого прийняття чекає і сумнозвісний закон №2450, що зобов’язує попереджати про мітинг за 3 дні та містить інші обмеження права на мирні збори.

Одна з головних принципів протестуючих – поборювання расизму та гомофобії. „Панівний клас монолітний в захисті своїх інтересів, у свою чергу пригніченим масам часто бракує солідарності. Ми не дозволимо розділяти себе за будь-якою ознакою – будь це національність, чи сексуальна орієнтація”, – резюмують вони.

При цьому організатори підкреслюють антипартійність акції. „Для нас нинішня влада і протиставлена їй опозиція – це різні сторони однієї медалі. Адже вони в однаковій мірі підтримують антилюдську ідеологію неолібералізму. Відсутність самоорганізованого лівого руху загрожує тотальною комерціалізацією життя, наслідки якої відчує на собі кожний громадянин незалежно від статі й походження”, – зазначають ліві й антифашисти.

Час та місце:

11 грудня (субота), 12-30, ст. м. “Хрещатик”

Організатори:

Громадська організація Інсайт, Центр Візуальної Культури, Худрада, Простори, Commons, Незалежна студентська профспілка «Пряма дія», Незалежна профспілка «Захист праці», Організація марксистів, Антифашистська дія, Організація анархістів «Вільна спілка»

Організації, що підтримують акцію:

Харьківська правозахисна група, Конгрес національних громад, “Без кордонів”, Представництво Фонда ім. Г. Бьолля в Україні, Правозахисний центр “Наш світ”, М’АРТ, УГСПЛ (Українська гельсинська спілка з прав людини), ІОЦ “Жіноча мережа”, Миколаївська асоціація геїв, лесбійок та бісексуалів “ЛІГА”.

Ні комерціалізації життя!

Солідарність без кордонів!

Права людини цінніше за прибуток!

Контакт:

+38-050-915-50-54

+38-063-195-41-94

Джерело: “Хроніка самозахисту”

https://i0.wp.com/i.piccy.info/i5/80/72/817280/Anti-Yolka.jpg

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: