Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Відбувся марш “АнтиЙолка” проти утисків соціальних і громадянських прав (ФОТО)

Posted by admin на Грудень 12, 2010

11 грудня відбулась безпрецедентна акція „Анти-Йолка”. Серед основних гасел – близькі кожному громадянину про недопустимість прийняття Трудового і Житлового кодексів, невдоволення перспективою обмеження мирних зборів (закон №2450) і комерціалізацією освіти.

Дудін Віталій, активіст профспілки „Захист Праці” відзначив, що причиною усіх бід в Україні – від соціальної нерівності до дискримінації – є авторитарний капіталізм. „Лякає розбіжність наших економічних інтересів: в той час як більшість працює, щоб наповнити шлунок, капіталісти думають про те, як наповнити гараж спортивними авто. При цьому правлячий клас за допомогою сили готовий тримати нас у покорі – застосовуючи відверто авторитарні методи, неприйнятні для будь-якої європейської країни. Мова йде в першу чергу про обмеження свободи збиратись і вільно поширювати інформацію”, – заявив представник профспілки. Активіст студентської профспілки „Пряма Дія” Сергій Мовчан підкреслив, що причиною комерціалізації освіти є неоліберальний курс правлячого класу. „Влада відмовляється від своїх соціальних зобов’язань, перетворюючи систему здобуття знань на ринок “товарів і послуг” в сфері освіти. Універ на базар. Звичайно, вони виправдовуються “європейськістю”, вимогами МВФ, але насправді все значно простіше: вони просто не хочуть залатати бюджетні дірки, зберігши при цьому власний елітний спосіб життя”, – заявив студактивіст і продовжив виступ скандуванням гасла „Владні капризи – породжують кризу”. Серед інших гасел були „Ліс для ялинок, Майдан – для людей”, „От буржуев мало толку, мы украсим ими ёлку”, „Новый кодекс Трудовой – Украине геморрой”, „Свобода, рівність, глобальна солідарність”, „Ви нам корупцію, ми вам – революцію”.

Візуальну частину акції слід відзначити окремо – нею займалась творча команда ініціативи „Худрада” і Центру візуальної культури. Демонстрація була оточена „лісом” намальованих „ялинок” з перекресленими абревіатурами антинародних кодексів – Податкового, Житлового та Трудового, які можуть вступити в силу в 2011 році. Через огорожу під центральну ялинку України акції учасники „повертали владі непотрібні подарунки” – „Рабська праця”, „Освіта для одиниць”, „Заборона мирних зборів”, „Право стати бомжем” та багато інших. Активісти зуміли створити таку атмосферу, що деякі перехожі громадяни виявились бажаючими виступити у мегафон.

Особливо слід підкреслити, що найактивнішу участь у акції взяв лідер профспілки “Захист праці” у ТОВ “Метро Кеш енд Кері Україна” Володимир Дем’ян.

Автор: Прес-служба незалежної профспілки “Захист праці”

Джерело: “Захист Праці”


 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: