Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Первинка вимагає виплатити заробітну плату звільненому працівнику (ЛИСТ ДО АДМІНІСТРАЦІЇ)

Posted by admin на Грудень 26, 2010

Розгорнула свою діяльність новостворена “первинка” “Серп і молот”, що об’єднує в своїх лавах трудящих київських будівництв. Найбільш пріоритетне завдання – добитись виплати заробітної плати, в тому числі звільненим працівникам. Працівники створили документ, який може бути корисний усім, хто зіткнувся з подібними проблемами. Нижче наводимо зразок листа.

Директору ТОВ «КИЙАРХБУД ТОВ -24»

ЖИГАЛОВУ А.Б.

На адресу первинної профспілкової організації «Серп і Молот» КМПС «Захист праці» надійшла заява від громадянина Даценка Григорія Григоровича, в якій він звертається з проханням надати йому допомогу у вирішенні питання, пов’язаного з отриманням заробітної плати, яка не була йому виплачена при звільненні з підприємства «КИЙАРХБУД ТОВ-24».

Доводимо до Вашого відома, що Даценко Григорій Григорович є членом первинної профспілкової організації «Серп і Молот» КМПС «Захист праці».

Відповідно до статті 246 Кодексу законів про працю України та статті 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» професійні спілки здійснюють представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, а також з іншими об’єднаннями громадян.

Звертаємо Вашу увагу, що чинним законодавством України передбачені строки розрахунку при звільненні працівника та відповідальність за затримку такого розрахунку. Так, відповідно до ч.1 ст. 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Окрім того, відповідно до ч.1 ст. 117 Кодексу законів про працю України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належним звільненому працівнику сум у строки, зазначені у ст. 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Також, доводимо до вашого відома, що на сьогоднішній день, чинним законодавством України передбачена адміністративна (ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та кримінальна (ст. 175 Кримінального Кодексу України) відповідальність за невиплату заробітної плати.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас у 10-денний термін зв’язатися з нами, з метою проведення переговорів та досягнення домовленостей щодо виплати заробітної плати протягом найближчого часу.

Джерело: “Захист Праці”

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: