Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

“Захист Праці” відвідав світовий анти-імперіалістичний фестиваль в Південній Африці (ЗВІТ)

Posted by admin на Січень 8, 2011

13-21 грудня 2010 у м. Преторія Південно-Африканської республіки відбувся 17-й всесвітній фестиваль молоді та студентів. До складу делегації України, що брала участь у роботі фестивалю, був включений і представник ЦК КМПС «Захист праці» з ціллю представити міжнародному молодіжному та студентському антиімперіалістичному руху незалежні профспілки України.

На фестивалі були представлені делегації з багатьох країн світу, до яких входили представники лівих та національно-визвольних молодіжних та студентських організацій, профспілок, офіційних органів державної влади. Молодь об’єднувало прагнення до соціальних змін та побудови більш справедливого суспільства, суспільства без експлуатації і дискримінації.

Головною темою фестивалю є боротьба країн капіталістичної периферії проти імперіалізму. Робітники «розвиваючихся» країн є зверхексплуатованими як національною елітою, так і транснаціональними корпораціями і міжнародними фінансовими установами. Імперіалізм, за Володимиром Леніним, є в першу чергу вплив економічний, боротьба за ринки збуту, а вже по-друге – політичний і військовий. Тому сьогодні боротьба з диктатом глобального капіталу є нагальним питанням, від якого залежить життя мільярдів людей.

Під палким африканським сонцем у атмосфері інтернаціональної  солідарності та братерства було проведено велику кількість семінарів, дискусій, воркшопів, культурних та спортивних заходів. На цих заходах був охоплений широкий спектр питань, що постають перед соціалістичним та емансипативним рухом: міжнародні фінансові установи та транснаціональні корпорації, умови праці, трудова міграція, студентських рух, доступ до освіти, медицини, житла, екологічна ситуація, дискримінація за національними, расовими, статевими і іншими ознаками тощо. Кожен день фестивалю був присвячений окремому регіону світу з його особливою ситуацією. Закінчилося дійство антиімперіалістичними трибуналом та маршем за мир і концертом. Всього у фестивалі взяло участь більше 15 тисяч делегатів з більш ніж 100 країн світу.

Були встановлені контакти з товаришами з молодіжних та студентських організацій, профспілок із різних частин світу. Адже на думку учасників та організаторів фестивалю (Всесвітня федерація демократичної молоді і Міжнародна спілка студентів) проти глобального наступу капіталу має існувати і глобальний опір. Цю думку поділяє і КМПС «Захист праці». Зокрема було налагоджено зв’язок з молодіжною організацією профспілки «IG Metall» з Німеччини.

Що ж до країни-господаря та ситуацією з профспілками у ній, то Конгрес південно-африканських профспілок (COSATU) відіграв і зараз відіграє серйозну роль у житті країни. Профспілки брали активну участь у боротьбі з апартеїдом у 80-х і зараз входять до коаліції з правлячим Африканським національним конгресом і Південно-африканською комуністичною партією. Не дивлячись на тенденції до бюрократичного переродження, COSATU являється бойовою федерацією профспілок. Про це свідчать чисельні страйки, що проходили у ПАР під час ЧМ-2010 – приклад, абсолютно протилежний українській ФПУ.

Представники незалежних профспілок України ознайомились та зацікавились героїчною та трагічною історією Південної Африки, історію боротьби з несправедливістю та співжиття представників різноманітних народів.

КМПС «Захист праці» приєднується до гасла «Здолаємо імперіалізм задля миру, солідарності і соціальних змін у світі!».

Джерело: “Захист Праці”

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: