Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Відкритий лист до Голови КМДА через бездіяльність стосовно небезпечних об’єктів у Києві

Posted by admin на Листопад 6, 2011

Нам стало відомо, що Ви, пане Голова КМДА Олександр Попов під час робочого об`їзду потенційно небезпечних об`єктів Києва, котрий Ви здійснили разом з міністром надзвичайних ситуацій Віктором Балогою, заявили про те, що всі небезпечні речовини, зокрема ртуть, буде остаточно вивезено з території колишнього заводу “Радикал” за 3,5 роки. Також Ви зауважили, що на це буде виділино 160 млн. грн з нового бюджету. За Вашими словами роботи по вивезенню небезпечних речовин почнуться з січня 2012 року.

Під час даної поїздки Ви, пане Олександр, висловили думку, що опісля закінчення запланованої очистки та рекультивації землі на небезпечній території колишнього заводу її буде використано для будівництва промислових об`єктів та створення промзони…

М`яко кажучи дуже дивними ці слова прозвучали для киян, котрі хоч трошечки ознайомлені з ситуацією на даному об`єкті, адже на забрудненій території колишнього хімічного заводу на даний момент, при колосальному рівні забруднення, прямо поблизу “центру” того забруднення – колишнього електролізного цеху, на території солерозчинних та шлаконакопичуючих складів, діють стільки підприємств, орендується стільки приміщень, що на даний момент дану місцевість цілком і в повному смислі слова можна назвати промзоною.

Невже Ви, Олександр Попов, не знали цього? Це неможливо, адже Ви не сліпий і принаймні під час свого робочого візиту на територію цього “ртутного Чорнобиля” мали би бачити наскільки використовують цю територію підприємства.

А чи поцікавились Ви, які умови праці на даних підприємствах створені для найманих працівників? Чи виконуються хоч елементарні норми трудового законодавства та законодавства про охорону праці на підприємствах цієї забрудненої території?

Чи відомо Вам, пане Голова КМДА, що велика частина найманих працівників навіть не проінформовані потрібним чином про масштаби забруднення на їх робочих місцях та про ту шкоду для здоров`я, яку спричиняє те забруднення?

З території заводу було вивезено 120тон ртуті, проте в грунтах і досі перебуває понад 200тон небезпечного металу, що парує.

Ртуть – єдиний метал, котрий знаходиться у рідкому стані при кімнатній температурі, та має надзвичайно отруйні пари, які поражають нервову систему, нирки, печінку, шлунковий тракт, дихальні шляхи. Ртуть не має характерного запаху, що дозволяє роботодавцям створювати міф про безпечність умов праці на даній непридатній території.

По своїй небезпеці ртуть відноситься до першого класу – особливо небезпечні хімічні сполуки. При вдиханні повітря, в якому є пари ртуті, вона затримується і накопичується в легенях, не виводячись з організму. При гострих та хронічних отруєннях ртуттю можливі смертельні випадки. При довгому контакті з забрудненим середовищем дуже сильно послабляється імунтет, що призводить до підвищеної хворобливості, до значних розладів функцій організму з віком.

Територія забрудненого колишнього заводу становить близька 100 га. Більшість даної території вже давно стала фактичною промзоною. Тяжко уявити собі, що Ви, як голова КМДА, не в курсі того, що на території діє дуже багато підприємств, і що 70% території вже здано під оренду, а на інших 30ти% вивішені вивіски – «здається в оренду». При чому це не лише маленькі фірми, а й доволі розвинуті підприємства з налагодженою прибутковою діяльністю. Це неможливо не помітити потрапивши в дану промзону, позаяк всюду знаходяться вивіски та оголошення, всюду іде робота. На найбільш зруйнованих будівлях вивіски – “здається в оренду”, найбільш цілі та реконструйовані досить інтенсивно працюють.

Просто йдучи по території заводу ми бачимо склади-сервіс крупної компанії “Будпостач”, прямо біля руїн електролізного цеху, де було найбільше забруднення, знаходиться кампанія, що займається дитячими іграшками – Альфа Тойс, на території забрудненого цеху спалюють сміття, чим підвищукють викид парів; далі PUMA Ukraine Warehouse, Ін тайм, хімічно-фармацевтична Enamine, Поліпласт, якась фабрика «Лобода», ТОВ Люмікс і Константа, КТМ, Атланта, SAAB, Автоклуб-С elite, трохи далі відомі Дікер-Гофф, склади під оренду від доволі серйозних “estate invest”, склади “Конфіската”, поліграфічна відома кампанія “Бліц-Інформ” та ще багато-багато чого… Є навіть кафе(!) і сауна, де можна дешево проводити бенкети, при чому одразу поряд з колишнім електролізним цехом…

На багатьох підприємствах жодного разу навіть не потрапляла санстанція та не робила необхідні виміри, так як їх не пускає охорона та щедро “гріють” власники підприємств…

Згідно 43ї статті вищого закону України – Конституції
“Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці”, але ж чому на практиці робітники вимушені працювати у забрудненому середовищі без будь-яких компенсацій? В результаті проведеного нами опитування деяких найманих працівників підприємств, що діють на території колишнього заводу «Радикал» ми дізналися, що працівники в своїй більшості не мають ані передбаченого Кодексом законів про працю України бесплатно виданого спеціального одягу, ані взуття, ані інших засобів індивідуального захисту, що мають бути присутніми на роботах зі шкідливими умовами праці, ані лікувально-профілактичного харчування, ані оздоровчих виплат. Більш того не проводиться жодних медичних оглядів, працівники не мають санітарних книжок, медичного страхування, часто не мають і належних норм працеоформлення.

Тож хіба це не діюча промзона? Чи може владоможці сліпі? Але ж явно не німі на обіцянки, адже всі пам`ятають, як КМДА спільно з МОЗ обіцяли починати очистку екологічно-забрудненої території ще в цьому році. Скільки ще бюджетних грошей буде відмито перш ніж дійсно буде покращено екологічну ситуацію в Києві та створено більш-менш належні умови праці? І скільки ще влада водитиме за ніс простих киян?

Джерело: Клуб Журналістських Розслідувань “Захист Праці” 

Детальніше про “Конфіскат”, “Радикал” та трудящих: http://freedominfo.livejournal.com/3091.html#cutid1

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: