Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Незалежна профспілка – на захисті прав трудящих Тернопільщини

Posted by admin на Листопад 23, 2011

Від редакції сайту: нарешті і західноукраїнська преса почала інформувати громадськість про діяльність нашої профспілки. Зокрема, вашій увазі пропонується матеріал з газети  «Галицько-волинські відомості» (Тернопіль, №6, 18 листопада 2011), що присвячується первинці «Серп і молот», яка надійно стоїть на захисті найманих працівників будівельної галузі, багато з яких мають саме західноукраїнське походження.

———————————————————-

З-посеред багатьох незалежних профспілок , які останнім часом набирають популярності і авторитету у середовищі і робітників різних сфер народно-господарського комплексу України, можна виокремити одну з них. Назва її – «Серп і молот» – нічого спільного не має ні з комуністичною ідеологією, ні з політичною партією, що так ревно використовує в своїй атрибутиці знаряддя праці робітників і селян. На фоні червоної зірки – міцний кулак – така символіка профспілкової організації «Серп і молот». Основне її завдання – захист прав робітників, які потерпають від свавілля роботодавців. Здебільшого таке трапляється із заробітчанами, які у пошуках роботи їдуть до Києва або інших міст. Очолює профспілку «Серп і молот» Віталій Махинько. У кожній області України спілка має свої регіональні представництва, Тернопільське очолює Петро Штогун, котрий працює за програмою профспілки «Захист праці». З ним ми зустрілись нещодавно у Кременці, і він поділився з нами тими проблемами, які сьогодні поставило на порядок денний саме життя…

–   Ще з початку створення нашої незалежної профспілки, – розповідає Петро Олексійович, – ми почали офіційно відстоювати права українських робітників. Власне, це стало основною причиною для створення нашої організації. Адже потреба у захисті законних інтересів робітників виникла не сьогодні. Мабуть, вам також довелось чути про те, як поводяться з нашими заробітчанами, особливо у великих містах та за кордоном. Уявіть собі, коли у людини забирають документи, що є однією з умов працевлаштування, не дають тимчасового житла, а після виконаної роботи просто виставляють на вулицю…

–   У таких випадках люди лишаються абсолютно безправними. Як же вам вдається впливати на ситуацію?…

–   Перш за все, ми намагаємось вийти на посередників, через яких працевлаштовують наших громадян. При чому без будь-яких угод і гарантій. Так часто вчиняють фірми, які не в стані розрахуватися за виконані роботи, або ж роблять це свідомо через шахраїв-посередників. У нашій команді є досвідчені юристи, фахівці з будівельної справи, є й помічники у владних структурах, правоохоронних органах. Тому ми, як правило, виходимо на тих кривдників, які ошукують заробітчан. У будь-якому випадку наші аргументи беруть до уваги і розраховуються з нашими робітниками.

– Якими бувають ваші аргументи ?

– У всякому разі вони не суперечать кримінальному кодексу. Але наші дії завжди рішучі, і ми намагаємося працювати лише в рамках закону. Сподіваюсь, що у співпраці з журналістами і вашою газетою зокрема, ми зможемо досягнути ще вагоміших результатів…

У день нашої зустрічі із керівником регіонального представництва «Серп і молот» ми мали можливість поспілкуватися із потерпілими, яким сьогодні допомагає спілка. Це робітник із Бучацького району Тернопілля Дмитро Васильович (прізвище ми не вказуємо з етичних міркувань): “Ми виїхали до Києва вчотирьох, усі з одного села. Запросила нас фірма КТК «БУД». Чи справді є таке підприємство, чи воно існує на папері, ми не знаємо. Якихось угод з нами ніхто не підписував, просто пообіцяли за ремонт певну суму, ми й погодились, сподіваючись на порядність. Спочатку нам дали гуртожиток, через декілька днів виселили, надали житло в іншому місці і з гіршими умовами. Діватися було нікуди, ходили на роботу щодня і працювати по 14-16 годин. У результаті ми відремонтували 18 поверхів будинків на вулицях Хрещатик та Червоноармійській. Але після завершення робіт люди, з якими ми домовлялись, зникли. Тому й звернулися за захистом у незалежну профспілку, знаємо, що нам допоможуть знайти шахраїв…”

У подібну ситуацію потрапили наші заробітчани з Рівненщини. Олександр Васильович (прізвище якого ми також не називаємо) теж повірив пройдисвітам. Разом зі своїм односельцем відремонтували за усною угодою з такою ж фірмою декілька під’їздів у багатоповерхівці Києва. За кожен поверх повинні були отримати по тисячі гривень. Але Ігор і Мурат – так звали посередників між фірмою і робітниками – заплатили їм аванс у п’ять разів менший домовленої суми. І зникли, як і в іншому випадку…

Можливо, підприємство, назву якого ми згадувати і справді виплатило за ремонт необхідні суми, але до робітників вони не потрапили, бо залишились у кишенях посередників, які кудись зникають раптово і без контактних телефонів.

Але спілка «Серп і молот» вже вийшла на кривдників, зароблені кошти обіцяють повернути заробітчанам Галичини та Волині.

Автор: Віктор Хмілецький

Р.S. Для тих кому необхідна консультація незалежної профспілки, подаємо їхні контактні телефони:

067 239 64 97, 067 901 63 42.

На фото – Петро Штогун

Відповідей: 4 to “Незалежна профспілка – на захисті прав трудящих Тернопільщини”

 1. ОЛег said

  будьласка розберіться з тернопільською профспілкою яка находиться по вул живова 9 там кидають людей під приводом в ступу в членство оплата примусова 20грн що міс і на правляють на роботу !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! цей лохотрон називається ” Незалежна профспілка трудящих”

  • admin said

   Відповили з цього приваоду на пост Сашка, Сподіваємось незабаром ми їх викриємо та результати дослідження оприлюднемо на нашому сайті.
   З повагою,
   Адмін

 2. сашко said

  кидають народ 20 грн і ти член профспілки капец що за кидалово

  • admin said

   Зараз треба бути дуже обережним. Наша профспілка “Захист праці” вже багато разів зустрічалася з різноманітними кидальними конторами, які під приводом допомоги з працевлаштуванням чи із захистом інтересів людей цих людй же і кидають. Про це вже був на нашому сайті матеріал про кадровий лохотрон в Києві. Зазвичай такі структури кришуються представниками міліції, а тому боротьба проти них у певній мірі є затрудненою, а іноді і небезпечною для життя. Спробуємо все ж таки розібратися із ситуацією в Тернополі через нашіх представників.
   З повагою,
   Адмін

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: