Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Відеотека профспілкового активіста: “Джон Кью”

Posted by admin на Грудень 7, 2011

Що можна сказати про фільм “Джон Кью”? Фільм про те, що життя робітника в США тільки на перший погляд здається спокійним і безхмарним, поки не доводиться зіткнутися з дійсно серйозними проблемами, і що економічна криза, викликана нераціональністю капіталістичної системи виробництва, підносить багато неприємних сюрпризів.

Спочатку сім’я Джона слухає в теленовинах виступ президента з приводу кризи і думає, що їх це не стосується, що це десь там, це справа політиків. Перший сигнал тривоги – це коли банк забирає машину дружини Джона, тому що він вчасно не погасив кредит. Це вносить відчутний дискомфорт в життя сім’ї…

Джон – звичайний заводський робітник, починає шукати собі підробіток, вистоюючи в довгих чергах бюрократичних коридорів, але чує лише «ми будемо тримати Вас на замітці ..», а робота дістається, як точно помітив друг Джона, родичам начальства.

Але ці невеликі неприємності стають непомітними порівняно з тією, яка чекає сім’ю: незабаром виявляється, що у їхнього сина – хворе серце і йому негайно потрібна його пересадка. Син Джона потрапляє в лікарню, а адміністрація лікарні лише говорить, що вони не занесуть його до списку потребуючих операції, поки Джон не надасть їм чималу суму грошей …

Незабаром виявляється, що страховка Джона не в змозі забезпечити навіть чверті потрібної суми. Джон активно шукає гроші, продає майно, займає, просить допомоги але … одним днем він дізнається, що смертельно хворого сина збираються виписати з лікарні, так як Джон не знайшов потрібну для попереднього внеску суму. І Джон йде на радикальні міри – він захоплює лікарню ..

У фільмі дуже яскраво показані ті суперечності, якими сповнена капіталістична система. Так само дуже яскраво описані взаємини простих людей, які потрапляючи в екстремальну ситуацію все ж здатні до співчуття і взаємодопомоги; так і іншого типу людей, які з метою кар’єри і отримання прибутку можуть спокійно переступити через людське життя, вважаючи себе більш гідними або важливими.

Фільм піднімає дуже глибокі й важливі проблеми для будь-якого суспільства – проблеми егоїзму і нерівності. Адже Джон – працівник заводу і виробник матеріальних благ, не може врятувати свого сина через відсутність грошей немислимої простим трудящим суми грошей, у той час як деякі просто наживаються на людському горі і прогинаються під багатіями в пошуках максимального прибутку.

Джерело: Клуб журналістських розслідувань “Захист Праці” 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: