Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

7 червня: всі на акцію соціального протесту «Рабський труд на об’єктах ЄВРО»!!!

Posted by admin на Червень 5, 2012

7 червня 2012 року, о 13.00, біля центрального виходу зі станції метро «Хрещатик» відбудеться акція протесту проти брутального порушення трудових та людських прав робітників, які працюють на об’єктах ЄВРО-2012.

Протягом кількох років до будівництва стадіону «Олімпійський», де має пройти фінальний матч європейського чемпіонату з футболу, масово залучалися робітники-«заробітчани» з різних регіонів України. Саме їхніми зусиллями було побудовано більшу частину інфраструктурних об’єктів ЄВРО-2012. Ці люди працювали без належного дотримання норм охорони праці, що призводило до травматизму та до загибелі людей. Вони отримували від субпідрядників мізерну зарплатню, а часом ставали жертвами афер роботодавців, та, фактично, працювали на них безкоштовно. Будівельники «Олімпійського» мешкали у залізних вагончиках просто на будмайданчику, а також у нелегальному гуртожитку біля станції метро «Либідська», у бараках із антисанітарними умовами, за відсутності опалення та каналізації. Вони потерпали від свавілля приватної охорони цього об’єкту. За проживання у «євробараках» робітники мали щоденно відшкодовувати частину своєї зарплатні.

За словами будівельників терміналу аеропорту «Бориспіль», яке ведеться в рамках підготовки України до Євро-2012, роботодавець відмовляється офіційно оформлювати їх на роботу та не виплачує заробітну плату. Більше того, робітникам погрожують фізичною розправою та ув’язненням невідомі люди, які демонструють посвідчення працівників столичного УБОЗ та вимагають відмовитися від претензій щодо зароблених коштів.

Коаліція «Соціальний рух», яка об’єднує низку профспілкових та громадських організацій, вимагає негайно припинити системні порушення трудових прав будівельників на об’єктах ЄВРО-2012 та інших будівельних об’єктах Києва, у повному обсязі виплатити робітникам заборгованість по заробітній платні та відшкодувати їм кошти за отримані на виробництві травми, забезпечити їх гідними житловими умовами, забезпечити суворе дотримання норм охорони праці на будівництві та перевести усіх робітників на трудові контракти, узгоджені із профспілками.

Учасники акції протесту у Києві солідарні із польськими будівельниками, які 8 червня блокуватимуть церемонію відкриття Євро-2012 у Варшаві. У разі, якщо влада не виконає вимоги Коаліції «Соціальний рух», її учасники блокуватимуть фінал чемпіонату у Києві, 1 липня 2012 року. Вважаємо, що становище, у якому перебувають наразі робітники-«заробітчани» з майданчиків «Олімпійського», є вироком антисоціальній системі українського суспільства, яке побудовано на визискуванні праці мільйонів людей заради збагачення можновладців та олігархату.

Організатор акції: Коаліція «Соціальний рух»

(Конфедерація вільних профспілок України, Незалежна профспілка «Захист праці», Профспілка «Серп і молот», Федерація профспілок працівників малого та середнього бізнесу, Національний форум профспілок України, Інститут Республіка, Об’єднання «Боротьба», ВГО «Контроль ради справедливості», Фундація регіональних ініціатив,  клуб “Альтерра”)

 Підтримують акцію:  Соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція»

Контактні телефони: 050 4443611, 050 3806268, 068 1217741

Advertisements

Відповідей: 2 to “7 червня: всі на акцію соціального протесту «Рабський труд на об’єктах ЄВРО»!!!”

  1. Михайло Лебедь, ФРІ said

    Друзі, просимо в не вказувати ФРІ як члена Коаліції “Соціальний рух” на своїх сайтах і в прес-релізах.

    Причина максимально проста – ані ВМГО ФРІ, ані Київська ФРІ не ухвалювали рішення про вступ.

    Це не означає, що нам не подобається, що ви об’єдналися в Коаліцію. Об’єднання – це добре. Це також не означає, що ми не можемо бути союзниками в протестних акціях і поточних справах. Можемо.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: