Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Кривий Ріг: одностайне неcприйняття проекту Трудового кодексу!

Posted by workres на Травень 16, 2016

кривой-фото-1

Прийняття нового Трудового кодексу здійснюється за допомогою маніпуляцій, а його метою є збагачення роботодавців. Про це заявили 14 травня 2016 року під час круглого столу у Кривому Розі щодо проекту ТК.

На заході були присутні представники найбільших підприємств міста: «Інгульський ГЗК», «Арселор Міттал Кривий Ріг», «ЄВРАЗ Суха Балка», «Швидкісний трамвай» та інших. Зазначалось, що автори законопроекту №1658 анонсували його ухвалення у першому півріччі 2016 року, але до сих пір не проводилось ані парламентських слухань, ані офіційних обговорень за участі працівників та роботодавців на місцях.

«Власники підприємств гірно-хімічної промисловості на своїх зустрічах кажуть прямо: після прийняття нового Трудового кодексу вони припинять виконання чинних колективних договорів», – заявив Юрій Самойлов, голова криворізького осередку Незалежної профспілки гірників України. Так договори поки що передбачають працівникам безліч пільг: від 13-ої зарплати до санаторного відпочинку.

Олег Верник, голова Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» нагадав, що прийняття кодексу у першому читанні стало можливим за рахунок введення депутатів в оману. Тодішній спікером Володимир Гройсман заявляв, що документ вимагається Європейським Союзом серед умов безвізового режиму. Як відомо, В.Гройсман виступає одним зі співавторів проекту і вірогідно буде сприяти його прийняттю вже будучи прем’єр-міністром. Робоча група з доопрацювання ТК провела понад 30 зустрічей, але протокол жодної зустрічі не опублікований, підкреслив Олексій Кляшторний, співголова всеукраїнського профспілкового об’єднання «Демократичні профспілки України».

Віталій Дудін, голова юрдепартаменту профспілки «Захист праці», активіст «Соціального руху», зазначив, що ТК слід розглядати у більш широкому сенсі як одну зі складових олігархічних реформ. Його прийняття зробить країну ще менш демократичною, а оплату праці – ще нижчою. Найбільшу загрозу становлять норми, які розширюють підстави для строкових договорів (ст.61), дозволяють звільнення без згоди профспілки (стаття 111) та передбачають можливість покладення на працівника додаткових обов’язків (стаття 37). Нещирими юрист назвав аргументи нібито КЗпП є радянським: значна частина норм була введена після прийняття Конституції України. Отже, працівників позбавляють прав, які хоча б формально урівнювали їх з роботодавцями.

Профспілковий активіст та правник Олександр Палій зауважив, що прийняття ТК означатиме рух України до деградації. Економіка України переорієнтувалась з науково-містких галузей на сільське господарство. ТК лише сприятиме тому, що капітал перебіжить у ті галузі, які забезпечують швидкий прибуток, адже звільнити працівників стане легше. За його словами, масу зауважень висловила Міжнародна організація праці, проте співавтори не заявили про рішучий намір їх врахувати.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: