Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Трохи про ганебну ситуацію в Укрінформі від 19 вересня 2016 року

Posted by workres на Вересень 19, 2016

Прес-реліз

23 серпня 2016 року було підписано трьохсторонню Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні. Вперше документ підписали виконуюча влада (Кабмін), роботодавці та профспілки.

Відразу після урочистого підписання прем’єр-міністр Володимир Гройсман відзвітував перед громадськістю, що в країні є дієвий соціальний діалог. Нажаль, це не так.

Представники незалежних профспілок України переконані, що премєра ввели в оману. В процесі визначення складу суб’єктів-підписантів, та відповідно в процесі підписання Генеральної угоди, профспілковою стороною було зроблено таку кількість порушень норм законодавства України про соціальний діалог та положень міжнародних документів, ратифікованих в Україні, що вже сьогодні викликає великий сумнів легітимність даного документу та наявність законодавчого підґрунтя у представників профспілок для реалізації цих положень у майбутньому.

За законом, для розробки та підписання дієвої Генеральної угоди, яка б забезпечувала представництво всіх громадян України, слід залучити представників 21 наявного в Україні об’єднання всеукраїнських профспілок, а підписувати Генеральну угоду мають представники 6 репрезентативних обєднань профспілок, наявних в Україні.

Адже, відповідно до інформації, що міститься на сайті Національної служби посередництва та примирення, яка здійснює перевірку відповідності критеріям репрезентативності в Україні є 6 репрезентативних об’єднань профспілок на національному рівні:

Федерація професійних спілок України

Федерація професійних спілок транспортників України

Об’єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань “Єдність”

Конфедерація вільних профспілок України

Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок (ОВАП)

Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України

Однак, Угоду підписали лише перші 5 репрезентативних об’єднань профспілок, які не мають відповідних повноважень на весь термін дії угоди.

Термін дії Генеральної угоди як мінімум 2016-2017 року, так як ст.9 ЗУ “Про колективні договори і угоди” вказує, що після закінчення строку дії колективний договір, угода продовжує діяти до того часу, поки сторони не укладуть новий або не переглянуть чинний. Нажаль практика минулих років, показує, що попередня Генеральна угода 2010-2012 років продовжувала діяти, ще протягом майже 4-х років, не відповідаючи реаліям соціально-економічного становища України.

На момент підписання Угоди, лише одне з шести об’єднань профспілок має повноваження на представництво профспілкової сторони на весь термін дії угоди (до 2019 року)Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, яку не допустили до переговорів та підписання Генеральної угоди з порушенням норм Законодавство України про соціальний діалог. Тим самим порушуючи права працівників малого та середнього підприємництва України. Сектору, який є основою економічного розвитку країни.

Адже,

У Федерації профспілок України –18 вересня 2016р. закінчився термін дії свідоцтва про репрезенентативність

У Федерації професійних спілок транспортників України – 20 вересня 2016 року закінчується термін дії свідоцтва про репрезентативність.

У троьх інших об’єднань – термін дії свідоцтва про репрезентативність закінчується в квітні 2017 року.

«Соціальні гарантії громадян України під загрозою: тристороння угода між урядом, роботодавцями та профспілками нелегітимна оскільки, крім порушення процедури підписання, фактично, ніхто з підписантів – представників профспілок, не має мандату на представлення інтересів на період дії Угоди», – наполягає голова Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України Вячеслав Рой.

Крім того, ч.2. ст.4ЗУ “Про соціальний діалог в Україніі” зазначає, що до сторін соціального діалогу належать: на національному рівні – профспілкова сторона, суб’єктами якої є об’єднання професійних спілок, які мають статус всеукраїнських; сторона роботодавців, суб’єктами якої є об’єднання організацій роботодавців, які мають статус всеукраїнських; сторона органів виконавчої влади, суб’єктом якої є Кабінет Міністрів України.

В Генеральній угоді вказаний перелік всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій – суб’єктів Генеральної угоди на 2016 – 2017роки, що є порушенням ч.2. ст.4ЗУ “Про соціальний діалог в Україніі”.

За заявою Володимира Гройсмана, Генеральна угода забезпечує соціальний діалог з понад 95 всеукраїнськими профспілками, які представлені 5-ма репрезентативними об’єднаннями профспілок;

В той же час в переліку всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій – суб’єктів Генеральної угоди на 2016 – 2017 роки вказано лише 68 всеукраїнських профспілок.

Таким чином пан Осовий, який підписав від імені профспілкової сторони даний документів разом з іншими керівниками об’єднань профспілок: Волинцем М.Я., Ткачовим В.М., Широковим А.І., Онищуком А.С. свідомо приховували реальний стан справ в профспілковій стороні не тільки від соціальних партнерів: Кабінету Міністрів та організацій роботодавців, а й від всього українського суспільства.

Саме тому, задля встановлення реального соціального діалогу в країні, Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України сьогодні, 19 вересня 2016 року, подає позов до суду, який має забезпечити відновлення справедливості та надати можливість підписання дієвої Генеральної Угоди в Україні, спрямованої на покращення умов праці та забезпечення росту соціально-економічного добробуту громадян.

Федерація професійних спілок працівників малого та середнього

підприємництва України

Тел/факс. 044 461 98 87, 044 522 86 70

Моб. 063 608 11 66

email: info@federation.org.ua

Сайт: http://federation.org.ua/

 

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: