Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

«ЗАХИСТ ПРАЦІ» НА АСАМБЛЕЇ СПРОТИВУ В БУДАПЕШТІ

Posted by workres на Березень 8, 2018

2-4 березня 2018 року в м. Будапешт (Угорщина) відбулась регіональна європейська Асамблея Спротиву (AoR), в роботі якої від України прийняла участь делегація Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» у складі координатора ВНПС «Захист праці» Андрія Іщенка та члена жіночого бюро ВНПС «Захист праці» Інни Валешковської. Серед учасників – представники лівих та соціальних організацій Австрії, Угорщини, Словаччини, Іспанії, Чехії, Німеччини, Росії, Хорватії, Сербії, Франції, Швеції.

Як і очікувалося, найбільш гостра дискусія розгорнулася з «українського питання». Представник проросійської партії «Союз лівих сил» (Сергій Маркін), проживаючи за межами України і заявляючи, що в Україні вже встановлено фашистський режим, а їх партія переслідується і знаходиться в підпіллі, намагався протягнути в текст остаточної резолюції пункти, які б змістили акценти резолюції з соціально-класових пріоритетів на цивілізаційні.

На відміну від нього, представник Всеукраїнської незалежної профспілки «Захист праці» (Андрій Іщенко), приїхавши в Будапешт з України, акцентував увагу на тому, що правий режим в Україні, хоча і чим далі відкочується в авторитаризм і проводить ультракапіталістичні деформи, але намагається зберегти демократичні декорації і нічим в даний момент часу не відрізняється за своїм характером від правих авторитарних режимів в оточуючих Україну Росії, Білорусі, Казахстані і немає достатніх підстав вважати, що режим в Україні вже перетворився в режим відкритої терористичної диктатури, оскільки ліві та профспілкові активісти діють в Україні за допомогою легальних методів роботи, заганяти самі себе в підпілля вважають самогубством і будуть максимально використовувати всі можливості для легальної законної боротьби за права українських трудящих, незважаючи на зростаючий тиск авторитарного антидемократичного режиму та переслідування профспілкових активістів у різних частинах України.

В результаті гострої відкритої полеміки та тривалої дискусії практично всіх учасників європейської наради, остаточний текст загальної резолюції Асамблеї Спротиву зберіг свої класово-соціальні орієнтири та акценти справжнього пролетарського інтернаціоналізму і її зміст не було деформовано на рейках пошуків «прогресивного» імперіалізму і боротьби цивілізацій.

За підсумками триденної роботи було прийнято текст Заключної декларації Загальних зборів Асамблеї Спротиву, в яких учасники констатували кризу політичного та парламентського лівого крила практично в усіх країнах світу, повсюдне скорочення соціального держави (навіть у Швеції) та необхідність спільних міжнародних дій, в яких «скасування» авторитарних систем соціально може розпочатися лише за допомогою широкого масового руху громадської самооборони.

Учасники репрезентативного регіональної міжнародної наради в Будапешті прийняли 4 основних напрями спільних дій:

1) В економічній площині – боротьба проти олігархічної економіки та заміна її багатосекторною змішаною економікою, створення плюралістичної структури власників для більш широких груп суспільства, іншими словами необхідність створення свободи організації кооперативів у всіх сферах економіки;

2) В соціальній площині – боротьба за поліпшення умов життя суспільних груп, що знаходяться внизу. Замість різних форм буржуазного націоналізму, расизму, етнічного божевілля, переслідування ромів та мігрантів, найважливішим суспільним завданням лівого крила – незалежно від політики – є забезпечення культурного піднесення населення, укорінення громадянських народних структур просвіти та гуртків самоосвіти;

3) В політичній площині – поняття політичної демократії необхідно доповнити поняттями економічної та культурної демократії, щоб кожна людина могла бути причетною до «демократії», а не тільки «обрані». Авторитарні режими та їх конституції, що виключають, повинні бути відхилені. Соціальні права повинні бути зафіксовані в конституціях і їх необхідно втілювати в життя;

4) В площині соціальної бази – основною опорою антикапіталістичного лівого крила є профспілки та громадські організації. Якщо ліві сили не виступають в якості виразника інтересів людей, що живуть на заробітну плату або трудові доходи, трударів та безробітних, тим самим вони самі себе знищують.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: