Профспілка "Захист Праці" (UNI, IUF)

INDEPENDENT TRADE UNION "ZAKHYST PRATSI" (UNI, IUF) tel. +380 50 358 71 48

Новий Трудовий кодекс: неоліберальна домінанта роботодавців чи справжній соціальний діалог?

Posted by workres на 19 Вересня, 2019

19.09.2019 року за ініціативою Всеукраїнського альянсу профспілок та Федерації профспілок малого та середнього підприємництва в Міністерстві соціальної політики України відбулася робоча зустріч профспілкового активу із Генеральним директором Директорату норм та стандартів гідної праці Кузовим Юрієм Віталійовичем та його командою. Тематика зустрічі – початок підготовки до прийняття нового Трудового кодексу

Проведення даної зустрічі є вельми позитивним сигналом, який вказує на те, що незалежні профспілки не будуть відсторонені від прийняття нового Трудового кодексу, як це відбулося в минулому скликанні Верховної Ради. Але ж неоліберальна домінанта, яка йде з боку певних сегментів нової влади, не може не напружувати загальну ситуацію. Нам вдалося на зустрічі окреслити низку принципових для незалежних профспілок тез.

Очевидний та запланований владою перекіс трудового законодавстві у бік “бізнесу” замість збалансованого соціального діалогу у трикутнику “держава-бізнес-профспілки” не може не викликати стурбованість у незалежного профспілкового руху. Ця неоліберальна політика не має нічого спільного із європейськими соціальними стандартами, адже наш шлях до соціальної Європи полягає не у тотальному свавіллі роботодавців, а в потужному захисті найманих працівників в умовах цілковитого знищення продуктивних сил України та масової трудової міграції у сусідні країни.

Зі свого боку я, як Голова ВНПС “Захист праці” запропонував свою участь у розробці тексту проекту “Трудового кодексу” із а) питань імплементації європейських правових норм щодо участі працівників в управлінні підприємствами та отриманні ними інформації щодо розвитку своїх  підприємств та б) питань захисту прав профспілкових активістів від звільнень роботодавцями через їх профспілкову діяльність.

Ситуація вкрай складна, але ж віддавати процес прийняття нового Трудового кодексу на відкуп новоявленим неолібералам та зухвалим у своїх “хотєлках” роботодавцям ми не будемо. Не дочекаєтесь і готуйтеся до нашого опору!!

Особлива подяка від мене В’ячеславу Рою за його чітку принципову позицію та його чудові організаторські здібності!

Олег Верник, Голова ВНПС “Захист праці”.

Одна відповідь до “Новий Трудовий кодекс: неоліберальна домінанта роботодавців чи справжній соціальний діалог?”

 1. юрій said

  Як підкреслив Г.Осовий, головним завданням профспілок є недопущення звуження прав працівників, або нехтування такими правами. Проте, запропоновані у законопроекті № 1233 зміні, можуть привести до безправ’я працівників, збитків держави , а також створення для «тіньовиків» більш кращих умов, ніж легально працюючий бізнес, яки платить податки та внесок до системи соціального страхування.
  Тоді постає питання – для чого це робиться?
  – Хто і чому намагається покривати «ділків від бізнесу»?, – запитує Голова ФПУ. – Отже, ми маємо бути на стороні соціально-відповідального бізнесу, а не потакати махінаторам. Я переконаний, що лише конструктивний соціальний діалог дозволить у подальшому приймати зважені та компетентні рішення, а для запобігання тіньовим оборудкам нам потрібно створити ефективну систему боротьби з цим ганебним явищем.
  Прес-центр ФПУ
  АРХIВ

  Пропозиції щодо «ефективної системи боротьби з цим ганебним явищем».
  1. Рекомендувати провести у первинних організаціях профспілок масове опитування своїх членів та членів їх родин (за бажанням) у вигляді підписних листів по питаннях підтримки чи ні позиції ФПУ. Направити ці підписні листи як до профільного комітету ВР, до окремих депутатів на виборчих округах (на яких розташовані відповідні профспілкові організації), до Голови ВР та Президента України – тих хто приймає і ветує закони.
  2. Якщо буде прийнято закон з відповідним «звуженням прав працівників», членам СПО звернутися до суду з приводу порушення Ст.22 Конституції України,

  Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
  Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
  При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

  Член ЦК профспілки працівників НАНУ Ю. Луговський

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

 
%d блогерам подобається це: